Hoşgeldin 2017

2016 özellikle Türkiye için berbat bir yıl oldu hem siyası hemde ekonomik açıdan boktan bir yıl oldu gerçekten. Darbeler, şehit haberleri ve bombalar ile dolu dolu kötü bir yıl oldu…Herkes bu yıldan çıkmak için can gözle bekledi. 2016 yılın başında yazdığım yazıya tekrar baktım J bazı şeyleri başar mışım bazılarının önünden bile geçmemişim .

6 tane madde sıralamışım bu maddelerden 2sini yaptım diğerlerini yapamadım. Sorun ne neden yapamadım diye sordum ?

Özellikle internet sektörü ve turizm sektörü gerçekten çok kötü insanlar yatırım yapmıyor bu bizim gibi internet işlerini kovalayanlara kadar etki ediyor. Biliyorsunuz ki turizm 2016da çöktü ülkeye gelen turist sayısı nerdeyse %50 azaldı buda beni ve müşterilerimi etkiledi.

2016 da müşterilerimden bağımsız olarak para kazanabileceğim fikirler geldi mesela e ticaret sitesi veya içerik paylaşım siteleri gibi ikisinden de offline müşterilerden bağımsız sadece kendi başınıza satış veya para kazabilirsiniz. Kolay kiralık projem için hem zaman hem de maddi yönden imkan yoktu hem de o kadar problem çıktı ki bunlarla ile uğraşmaktan kendi işlerime vakit ayıramadım.

Bunların yanında 2016 da ASUS bir telefon aldım 1200tl ye sonra telefon hat görmeme sorunu yaşadı servise gönderdim şuan problemsiz gidiyor ama memnun muyum? Hayır! Telefon çok büyük bir eliniz ile işlem yapmak istediğiniz problem çıkıyor en ölçü bende iphone 6 ölçüsü (iphone 6s değil) çok büyük telefon kullanamıyor muyum bunun farkına vardım J

2016 senesinin bana kazandırdığı en güzel şey vw polo bir aracım oldu alırken biraz acemilik yaşadık benim ilk aracım FİAT punto ama onu çabuk sattım bu nedenle bence birinci aracım polo. Aracı aldıktan sonra babamı aradım “aferin oğlum” dedi artık ölsem de gam yemem J (not : babam kolay kolay aferin demez)

ama aracımdan menmunum gerçekten araç benim gibi usta olmayan bir sürücü için iyi. Bakalım İstanbul trafiğini öğrendik uzun yol yaptık ankara – izmir turu yaptık , Çanakkale turu yaptık bir sürü uzun yol hikayemiz oldu.

2016 da öğrendiğim bazı şeyler şöyle ;

·         Hiçbir zaman yata yata para kazanılmaz kazanılsada o para bi yerden çıkar.

·         Arkadaşların önemli , her zaman seni seven ve destekleyen ve seninde destekleyeceğin arkadaşların olmalı.

·         Çevre gerçekten önemli çevreden gelen müşterileri kolaylıkla aldığımı farkettim bu nedenle 2017yi çevre edinme yılı yapacam inşallah.

·         Ailenin önemini bu yıl gerçekten anladım.

·         Arabayı alınca bütün kapıların açılacağını sanmıştım! Yanılmışım ! Hayat hala aynı zor ve kasvetli. Bir şeyi almak istiyorsan yaşın kaç olursa olsun aklını ve çalışkanlığını kullanmalısın aynı zaman toplantılarda da iyi performans göstermelisin!

·         2016 da çok büyük işler kaçırdım bunları kendime ders olarak kayıt ediyorum, artık hataya yer yok Gökhan!

·         Bazı insanları idare etmelisin istersen kral ol istersen dünya senin olsun bazen rol yapmalısın istemediğin şeyler her zaman olacak o zaman mutlaka geçmişi ve geleceği hesaba katarak karar vermelisin. Anlık kararlar yüzünden çok problem çektim.

·         2016 da şunun farkına vardım. Hayatta işleriniz çok kötü gidebilir batabilirsiniz ama her zaman gülmelisiniz her zaman kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmalısınız. Çünkü çok çalışırsanız insanlara vakit ayırmazsanız insanlar sizden uzaklaşır bu nedenle yalnız kalmamak için yanınızda mutlaka iyi insanlar biriktirin.

2017 de planlarım

1.       Niltablo.com domainini aldım tema kurdum Opencart deneyeceğim bakalım nasıl yapacağız herkes e ticaret yapıyor ben neden yapmayayım yaw dedim kendi kendime J

2.       Askere gideceğim maalesef artık vakti geldi 27 yaşıma basacağım nisanda. Yaşlanıyor muyuz ne

3.       Araba aldım bunun taksitini tamamen bitirmeyi planlıyorum.

4.       Düzenli spor yapacağım askerden önce sağlam bir vücut olmalı J

5.       Akrabalara daha çok gitmem gerek kırılıyorlar ve sonra önemsemiyorlar bu beni üzülüyor.

6.       2017 de bol bol gezmeyi düşünüyorum. Sıkıldım İstanbuldan ve internetten tatil gerçekten bana yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir