Ametis ile Veri Yedekleme ve Felaket Merkezi Çözümleri

Emek ve zaman kaybını engellemek için veri yedekleme çözümleri almak üzere Ametis Teknoloji’ye başvurabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar Pc Dosya Yedekleme

İster kişisel kullanım için isterseniz de kurumsal anlamada verilerinizin ekstra durumlara karşı yedeklenmesini isteyebilirsiniz. Genellikle beklenmeyen zamanlarda oluşan veri kayıplarını engellemek adına bu hizmetlere başvuru yapılmaktadır. Bütün verilerinizin oluşum dönemini boşa yok etmemek adına doğru uygulamalarla beraber kolay çözüm sunuyoruz. Özel geliştirilen kurtarma uygulaması sayesinde kısa sürede veri kurtarma işlemi tamamlanmaktadır.

Yedekleme işleminin çeşitlerinden bahsetmek mümkündür. Gerçek zamanlı senkronizasyon, otomatik yedeklemede görülür. Ayrıca sistem yedekleme ve veri kurtarma işleminde de profesyoneller için üçüncü taraf bir uygulama söz konusudur.

Operasyon Verimini Artırmak Bakımından Veri Yedekleme

Bir işletmenin verileri operasyon açısından da önem teşkil etmektedir. Kolay yönetim yapılabilmesi, süreçlerin aksamaya uğramaması bakımından gerekli sunucular ve depolama bölümlerinde arşiv hizmeti vermekteyiz. Ayrıca uzun vadede depo sayısı çoğaltılarak kuruluş aşamasındaki kaynakların en iyi hale gelmesi sağlanmaktadır.

Yedekleme kurtarma işlemi sistem yanında veri tabanı yedekleme işlemleri de yaptırabilirsiniz. Cihazınızı günün her saatinde kurtarma eylemine hazır olacaktır.

Sanallaştırma Kullanmak İçin Nedenler

 Ametis Teknoloji Çözümleri kapsamında geniş bir ağ ile hizmet alabilirsiniz. Bu hizmetlerimiz arasında en dikkat çeken çalışmalardan biri de sanallaştırma uygulamalarıdır. Sanallaştırma uygulaması kısaca, birden fazla bilgisayar özelliği olan işletim sistemlerinin bir arada ve çakışma olmaksızın aynı alanda bulunmasıdır.  Çakışmayı engelleyen özel bir yazılım vardır ve bu hizmetle beraber şirketler bazı açılardan artı sağlar. Sanallaştırma kullanmak için nedenler şöyle sıralanabilir: 

  • Var olan kaynaklarınızı daha iyi ve etkili bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bir havuzda farklı kaynaklarınızı bir araya getirebilirsiniz.
  • Veri merkezi masraflarınız azalır. Bunun nedeni fiziksel alt yapınızın azalmasıdır. 
  • Sunuculara bağlı IT donanımı ile sunucu miktarı azalırsa gerekli soğutucu gibi ek işlemler de azalır. Yani personel ve malzeme artınız olur.
  • Kesinti olmadan sanal ortamda taşıma, yedekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Ek olarak beklenmeyen arızalarda da önlem almış olursunuz.
  • İşletme yapısındaki kaynak yönetimi açısından artı sağlarsınız. Pazardaki değişimleri takip etmeniz de kolaylaşacaktır. 

Projelerde Doğru Bakış Açısı

Bir işletme açısından planlı ve sağlam adımlarla hareket etmek önemlidir. Kurulumu yapılan bir uygulama için düşünülürse lojistikten teknik eğitime ve sözleşmeli desteğe kadar tüm ayrıntıları size sunuyoruz. Profesyonel servis ağımızla beraber kurumsal çözümlerde uzun vadeli memnuniyet getirmekteyiz. Çözüm ortaklarımız için ideal ortamlarda rapor ve analizler vermekteyiz.

SPONSORLU İÇERİK

https://www.ametis.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir