Alışveriş siteleri için SEO önerileri

Ürün anahtar kelimeleri için Google Adword Keyword Planner’a gidip, öneriler incelenecek. Buradan ayrıca hedef anahtar kelime için uzun anahtar kelimler de seçilecek. Bunun yanında
http://whichloadsfaster.zomdir.com/ adresinden rakipler ile site hızı karşılaştırılması yapılır. Site hızı alışveriş siteleri için önemlidir.

Kullanıcıların en çok arama yaptıkları arama terimleri kategori adı olarak kullanılabilir ve kategori açıklaması yazmak faydalı olacaktır.

Ürün sayfasında kesinlikle kopya içerik kullanmayın, eğer üretici açıklaması nedeniyle kopya kullanmanız gerekiyorsa noindex etiketini kullanarak, bu sayfanın indexlenmemesini sağlayın.

Kopya içerik kullanmamak çok önemli iken, ince içerik de bundan sonra önemlidir. Mümkün olduğu kadarıyla 700 kelime civarında ürün görüşü, bilgisi ekleyin.

Sitenize blog ekleyin.

Canonicalization – mesela site/ürün?renk=mavi diye link ve site/ürün diye linkler var. Bunları Canonicalization kullanarak gruplamak veya birleştirmek gerekir.

Screamingfrog programını indirerek veya siteliner.com veya da copyscape üzerinden her içeriğin metninin veya meta açıklamasının özgünlük durumu hakkında bilgi alınabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir