SEO Üzerine Tüyolar

SEO Üzerine Tüyolar : bir web sitesi açtınız ama nasıl ilk sayfaya gelirim diyorsanız size güzel bir makale hazırladım…

Web sitenizi açıktıktan son hemen sitenizi webmaster tools a ekleyin sitemap,doğrulama vs işlemleri tamamlayın. Ardından yavaş yavaş domain isminde yani : “siteismi.com” şeklinde backlink almaya başlayın bu backlinkler çok olması maksimum 5 olması yeterli. Eğer çok abartırsanız aşırı seo filtresine girersiniz…Bunun ardından firma rehberlerine sitenizi ekleyin eklerken dikkat edilecek husus site ismi alanına hedeflediğiniz kelimeleri asla koymayın firmanın ismi sitenin ismi ne ise onu ekleyin.

Linkleme

Ardından 3 ay sonra haber sitelerinden linkler alabilirsiniz ama bu haberleri kendiniz yazın ve gerçekten haber tarzında olsun bu şekilde spam muamelesi görmemiş olursunuz. Linkleri alırken çeşitlendirmeye bakın yani hem alt kelimelere link alın hemde ana domaine bu şekilde spama düşme ihtimaliniz düşer. Çünki doğal olarak düşündüğünüz de insanlar sitenizden yararlanıp bir kaynak göstermek isterlerse direkt link yapıştırırlar. ana domaini vermezler…

Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızında aktif olarak kullanılması gerek bu şekilde Google sizin firmanızı öne çıkarır mesela firmanızı arattığınızda web sitenizin hemen altında sosyal medya hesaplarınızı göreceksiniz buda Google’ın hesaplarınızı izlediğinin en açık göstergesi bence.

SEO Üzerine Tüyolar

Kullanıcı Dostu Site

Bunlara ek olarak web sitenizi kullanıcı dostu yapmaya çalışın kullanıcılar web sitenize girdiklerinde gerçekten istediklerini bulsunlar. Gürkan Hayırtaşın yazında bahsettiği gibi yeni algoritma bildiğiniz düşünüyor karar veriyor yorumluyor 🙂 bu şekilde olan bir algoritmayla başa çıkmak çok çok akıllıca değil çünkü binlerce Google mühendisi sizin aklınıza gelmeyecek cinlikleri önceden düşünüp algoritmalarda önemlerini alıyorlar.

Türk Aklı

gokhanht-turk-akli-SEO

Buda ne demek Türk aklı ile çakallık yapmak yerine gerçekten zaman emek ve para harcayarak SEO işlemlerine devam edilmeli gerçekten zaman para ve emeğini ortaya koyanlar SEO’da kazanacak backlink basayım site gelir mantığı çöpe atma vakti geldi son ölçümlere göre backlink önemli %15’e kadar düştü buda demek oluyor ki sosyal medya,backlink , kaliteli web site, kullanıcı deneyimi ve en önemlisi içerik olarak 5 faktörü eksiksiz yapmanız gerek dostlarım…Google her zaman algoritma değiştirir buna önlem almak düşmemek için doğal çalışmalar yapmak bunun yanında footer backlink , anahtar kelimeler üzerine backlink, backlink pramitleri vs hepsini bırakın beyler..

SEO Paketleri

Hele de şu forumlarda satılan garantili backlink paketlerinden uzak durun alacağınız her backlink sektörel ve sizinle alakası olması gerek yoksa SEO ihlali sayılacaktır…Tanıtım backlinkleri alırken şu yöntemi deneyebilirsiniz…

title : en iyi seo firması kimdir

açıklama: en iyi seo firması kimdir bugün yazımızda bunu ele alacağız….

Gerisinde h1 den h6’ya kadar tüm etiketleri kullanmaya bakın. Özgün resim mutlaka eklenmeli kullanıcıların rahat şekilde dolaşmasını sağlayın menuleriniz ve siteniz güncel ve güzel olsun.Şimdilik bu kadar arkadaşlar aklıma gelen şeyler olursa eklemeye çalışacağım.

İyi çalışmalar

Gökhan Hayırtaş

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir